Інститут екологічного управління та збалансованого природокористування

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

На території України за період воєнних дій від бомбардувань і обстрілів страждає, зокрема, освітня інфраструктура. Ворог нещадно руйнує дитячі садки, школи, заклади ПТО, коледжі, університети. 

Станом на 01 лютого 2023 року 3051 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 420 з них зруйновано повністю.

Необхідно будувати нові навчальні заклади, орієнтуючись на сучасну архітектуру, кращі показники енергетичної ефективності, безпеки та кращі практики сталого будівництва відповідно до Законів України «Про енергетичну ефективність» та «Про енергетичну ефективність будівель», керуючись відповідними ДБН, ДСТУ та методичними рекомендаціями.

Методичні рекомендації

Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів загальної середньої освіти з поліпшеними екологічними характеристиками

Для відбудови на принципах «Відбудувати краще, ніж було» (Build Back Better) та прискорення процесу поновлення зруйнованих або пошкоджених шкіл, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України​​​​​​​ мало нагальну потребу розроблення типового проєкту енергоефективної школи з поліпшеними екологічними характеристиками (надалі – типовий проєкт), з дотриманням високого рівня енергетичної ефективності, безпеки, якості і комфорту будівель, що будуть рекомендовані та поширені для відбудови по всій країні.

Над типовим проєктом школи працює робоча група експертів, яка сформована і координується Інститутом в рамках виконання завдань проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».

Переваги типового проєкту

  • економія на проектуванні в короткостроковій перспективі та при експлуатації енергоефективної будівлі у довгостроковій;
  • готовий проект який може бути по різному масштабований для швидкої відбудови;
  • застосування якісних екологічних матеріалів убезпечить від додаткових витрат у майбутньому на ремонт і створить більш безпечні та комфортні умови для навчання;
  • можливість залучення фінансування міжнародних організацій, що надають перевагу енергоефективним сталим рішенням зеленого будівництва.

На даний час триває збір пропозицій від виробників та імпортерів такої продукції.

Вимоги до характеристик та форми анкет для надання пропозицій. Технічні специфікації, маркування, сертифікати, протоколи випробувань та інші засоби підтвердження відповідності.

Про Проєкт

Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії в партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Проєкт впроваджується з метою покращення рамкових передумов для підвищення енергоефективності. Розробляння та подальше застосування типового проекту енергоефективної школи з поліпшеними екологічними характеристиками в рамках Проєкту, сприятиме забезпеченню реалізації Директиви Європейського Парламенту і Ради 2012/27/ЄС від 25 жовтня 2012 року про енергоефективність, внесення змін до директив 2009/125/ЄС і 2010/30/ЄС та про скасування директив 2004/8/ЄС і 2006/32/ЄС, щодо положень статті 5 «Зразкова роль будівель державних органів», статті 6 «Закупівлі державними органами» та Додатку III «Вимоги до енергоефективності для закупівлі продуктів, послуг та будівель центральним урядом».

Більш детально про Проєкт тут